Sensul giratoriu adiacent supermarket-ului SUPECO a fost relocat

La solicitarea și cu avizul poliției rutiere Giurgiu, în vederea implementării unor noi reglementări și actualizarea sistematizării rutiere pe bd-ul Mihai Viteazu, în contextul deschiderii centrului comercial AURORA, dar și pentru asigurarea unei fluențe optime, girația provizorie adiacentă supermarketului SUPECO a fost desființată și refăcut marcajul axial tip linie dublă continuă.
Noul sens giratoriu cu caracter provizoriu a fost amenajat pe b-dul Mihai Viteazu, intersecția cu strada Dudului, adiacent magazinului Orient Express.
De asemenea, anunțăm locuitorii de pe strada Cărămidarii Vechi că lucrările de așternere a stratului de binder au fost finalizate, iar porțiunea de drum a fost redată traficului rutier.

Ultima modificare: 23.05.2024 – 08:12 de către Administrator

Anteriorul Autoritățile locale și județene au tăiat astăzi panglica de inaugurare a noului complex de retail din Giurgiu, Aurora